tr en
Tüp-Bebek-Tedavisi-Nedir

İstanbul tüp bebek tedavisi; normal yollar ile bebek sahibi olan çiftlere uygulanan; son yıllarda başarı şansı oldukça yüksek bir tedavi yöntemidir. 1 yıl boyunca korunmasız şekilde bebek sahibi olamayan çiftlere bu sürenin sonunda tüp bebek yöntemi önerilmektedir.

İstanbul tüp bebek tedavisi kısaca; anne adayından alınan yumurta hücresi ile baba tarafından alınan sperm hücresinin laboratuvar ortamında döllenmesi sağlanarak anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemidir.

Tüp bebek yöntemi öncesinde yaşanan hazırlık sürecinde anne adayı ayrıntılı bir jinekolojik muayeneden geçmekte, yumurta gelişiminin yeterli oranda sağlanması amacı ile birtakım ilaçlar ya da iğne tedavileri kullanması gerekmektedir. Söz konusu hazırlık sürecinde erkeğin sperm hareketliliği, sayısı ve kalitesi de değerlendirilmektedir.

İstanbul tüp bebek tedavisi uzun yıllardır uygulanan bir yöntem olmakla birlikte her geçen dönemde çok daha konforlu gerçekleştirilmekte ve başarı oranı yüksek seyretmektedir. Klasik tüp bebek yönteminde yumurta hücresinin gelişimine yardımcı olacak birtakım iğneler kullanılması gerekmektedir. Ancak son yıllarda çiftler ilaçsız tüp bebek tedavisini de tercih etmektedir.

Tüp Bebek İlaçsız Yöntem Nedir?

Tüp bebek ilaçsız yöntem aynı zamanda IVM olarak da tanımlanmaktadır. Uygun hasta seçimi ile başarı oranı oldukça yüksek olan söz konusu tedavi yönteminin tespit edilen herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır. Aynı zamanda polikistik over sendromu bulunan kadınlarda da IVM (ilaçsız tüp bebek tedavisi) uygulanabilmektedir. Yan etkisiz bir yöntem olmasının yanı sıra ilaç masrafı bulunmaması sebebi ile ekonomik bir yöntem olarak da kabul edilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Nelerdir? Yan Etkileri Var mı?

İstanbul tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar; yumurtaların yeterli oranda büyüklüğe ulaşmasını, yumurtalıkların uyarılmasını sağlamaktadır. Günümüzde bu alanda kullanılan pek çok ilaç bulunmaktadır. Bazı ilaçlar tablet şeklindedir bazıları ise cilt altı enjeksiyon şeklinde uygulanmaktadır. FSH ve LH hormonlarının tetiklenmesini sağlayan ilaçlar bazı kişilerde çeşitli yan etkilere yol açabilmektedir. Söz konusu yan etkileri aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür;

  • Baş ağrısı
  • Enjeksiyon nedeni ile ciltte tahriş
  • Sıcak basması
  • Göğüslerde hassaslık
  • Halsizlik ve yorgunluk
  • İştah artışı
  • Duygu durum değişimi

Tüp Bebek Tedavisi Hangi Durumlarda ve Kimlere Uygulanır?

Tüp bebek tedavisi; açıklanamayan kısırlık, çeşitli enfeksiyonların varlığı, tüplerde tıkanıklık durumlarının yanı sıra erkekte sperm kalitesinin düşük olması, çiftlerin ileri yaşta olması gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Aynı zamanda gen testlerinde kromozom bozuklukları riski bulunan çiftlerde de İstanbul tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olma yöntemi önerilmektedir. Öyle ki laboratuvar ortamında en kaliteli ve sağlıklı sperm ve yumurta hücresi seçilerek döllenme sağlanmaktadır.

İstanbul Tüp Bebek Doktoru

İstanbul tüp bebek doktoru arayışı içinde olan çiftler; güçlü iletişim kurabilecekleri, tüm soru işaretlerine cevap bulabilecekleri bir hekim ve İstanbul tüp bebek merkezi tercih etmelidir. Tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgi için; 0 212 230 22 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir