tr en
kizlik-zari-dikimi-istanbul

Kızlık zarı; tıp literatüründe Hymen olarak tanımlanan özellikle kapalı toplumlarda bekaret simgesi olan bir dokudur. Özellikle evlendikten sonra ilk cinsel ilişkide kanama olmaması nedeni ile pek çok kadın; kızlık zarı muayenesi amacı ile hekime başvurmaktadır. Kapalı toplumlarda büyük önem taşıyan kızlık zarı; ilk cinsel ilişkide bozulmaktadır ve bu durum bekaretinin bozulduğu anlamına gelmektedir.

Kızlık zarının kadın bedeni üzerinde hiçbir işlevsel özelliği bulunmamakla birlikte daha çok toplumsal anlam taşıyan söz konusu doku; bozulduğunda günümüzde dikilebilmektedir. Bu yazımızda kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, kalıcı ve geçici kızlık zarı dikimi nedir; açıklayacağız.

Kızlık zarı dikimi nedir?

Kızlık zarı dikimi; işlem sonrasındaki ilk cinsel ilişkide kanama meydana gelmesini amaçlayan bir işlemdir. Kızlık zarı (hymen); vajina girişinde bulunan ince bir dokudur. Bu doku vajina içerisine penis, parmak ya da herhangi bir cisim ile girildiğinde bozulmakta; çoğunlukla kanama yaşanmaktadır. Günümüzde çeşitli nedenler ile bozulan kızlık zarı; çoğunlukla toplumsal nedenler ile diktirilmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi; cinsel ilişkiden yaklaşık 7 gün önce uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda kısa zamanlı onarım ve geçici bekaret tamiri olarak da tanımlanmaktadır. İlgili bölgeye uygulanan gizli dikişler sayesinde uygulama sonrasında ilk cinsel ilişkide kanama amaçlanmaktadır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi; uygulama sonrası ilk cinsel ilişkiye kadar kalıcılığını korumaktadır. Bu süre yıllar da olabilmektedir. Günümüzde kalıcı kızlık zarı tamiri için genellikle kalıcı flep yöntemine başvurulmaktadır. Kalıcı yöntem ile kızlık zarı eski haline getirilmektedir. Söz konusu işlemin uygulandığı üçüncü kişiler tarafından anlaşılamamakta, zar vajina içerisinde olup olmadığı anlaşılamamaktadır. Anestezi altında ilgili bölgeye dikişler atılmaktadır.

İstanbul kızlık zarı dikimi doktoru

İstanbul kızlık zarı dikimi doktoru konusunda pek çok seçenek bulunmaktadır. Kızlık zarı tamirine başvurmak için kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kızlık zarı dikimi; özel yöntemler ile gerçekleştirilmekte ve alanında tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından uygulanması gerekmektedir.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır sorusu söz konusu uygulamaya başvuracak kişiler tarafından merak edilmektedir. Kızlık zarı dikimi vajinanın 1-1,5 cm gerisinde orta kısmında delik bulunan alana dikiş atılması ile uygulanmaktadır. Buradaki amaç, ilk cinsel deneyimde kanamanın sağlanmasıdır.

Kızlık zarı dikimi İstanbul merkezi

Kızlık zarı dikimi İstanbul merkezi seçiminde hasta mahremiyetinin korunması büyük önem taşımaktadır. Farklı yöntemler ile uygulanan söz konusu işlem için genellikle düğün öncesi başvurulmaktadır. İşlem sırasında komplikasyon yaşanmaması ve enfeksiyona maruz kalınmamasının yanı sıra işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması için İstanbul kızlık zarı dikimi merkezi seçimine özen gösterilmelidir.

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları, işlemin türüne (kalıcı kızlık zarı dikimigeçici kızlık zarı dikimi) ve uygulayacak doktora bağlı olarak değişmektedir. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi için; 0 212 230 22 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir