tr en
Kızlık-Zarı-Nasıl-Yırtılır?

Kızlık zarı nasıl yırtılır sorusu günümüzde pek çok kadının sorguladığı bir konudur. Tıp literatüründe hymen olarak tanımlanan kızlık zarı; vajinanın 1,5-2 mm içerisinde bulunan bir dokudur ve söz konusu doku vajina içerisine bir cisim ile girilmesi ile deforme olmakta ve kanama yaşanmaktadır. Kapalı toplumlarda bekaretin en önemli simgesi olarak sayılan kızlık zarı; ilk cinsel ilişkide bozulmakta ve genel düşünce sisteminde kadının bekareti bozulmaktadır.

Kızlık Zarının Yırtıldığı Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarının yırtıldığı; vajinaya alınan darbeler ya da vajinadan içeri bir cismin girilmesi ile oluşan kanama ile anlaşılmaktadır. Bununla birlikte alanında tecrübeli kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından uygulanan istanbul kızlık zarı muayenesi ile de anlaşılmaktadır.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Kaç Gün Dayanır?

İstanbul Kızlık zarı dikiminin kaç gün dayanacağı hangi yöntem ile uygulandığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Geçici kızlık zarı dikimi 3 gün içerisinde yaşanacak cinsel ilişki öncesinde uygulanmaktadır ve 3 gün içerisinde cinsel birliktelik yaşanmazsa kanama gerçekleşmemektedir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ise kızlık zarı dokusunun yeniden kızlık zarı haline getirilmesi ile uygulanmaktadır ve iyileşme süreci tamamlandıktan sonra ilk cinsel birlikteliğe kadar dayanabilmektedir. Günümüzde genellikle Flep yöntemi ile uygulanan kalıcı kızlık zarı dikimine başvurulmaktadır.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri Nelerdir?

İstanbul kızlık zarı dikiminin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kalıcı kızlık zarı dikimi
  • Geçici kızlık zarı dikimi

İstanbul kalıcı kızlık zarı dikimi Flep yöntemi ile gerçekleştirilmektedir ve işlem sonrasında 1,5 ay süre vajina içerisine girilmezse senelerce işlevini sürdürebilmektedir. İşlem sonrasında ilk cinsel ilişki seneler sonra yaşansa bile kanama meydana gelmektedir. Öte yandan geçici kızlık zarı ise düğünden birkaç gün uygulanmaktadır ve düğün gecesi cinsel ilişki sırasında minimal düzeyde kanama yaşanmasını amaçlamaktadır.

Kızlık Zarı Ameliyatı Yapıldığı Anlaşılır mı?

İstanbul kızlık zarı ameliyatı yapıldığı anlaşılır mı sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir soru olmakla birlikte cevabı hayır’dır. Uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi koşulu ile anlaşılabilmekle birlikte cinsel ilişki sırasında anlaşılması söz konusu değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılır?

Kızlık zarı dikimi genellikle düğün öncesinde başvurulan bir işlemdir. Aynı zamanda kızlık zarı diktirme işlemi tekrarlanabilen bir işlemdir. Bu uygulamaya daha önce kızlık zarı bozulmuş kişiler ve esnek ve cinsel birliktelik sırasında kanama yaşanmayacak şekilde kızlık zarına sahip kadınlar başvurabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir