tr en
Labioplasti-Ameliyatı-Nedir?

Labioplasti ameliyatı son yıllarda en sık başvurulan genital estetik yöntemlerinden biridir. Labioplasti ameliyatı ile özellikle iç dudaklardaki deformasyon giderilmekte; asimetri ortadan kaldırılmakta ve boyutları estetik ölçüde küçültülmektedir.

Tıp literatüründe labium minus olarak tanımlanan genital bölgedeki iç dudaklar; ileri yaş, hormonal dengesizlikler, genetik, yanlış kozmetik ürün kullanımı nedenleri ile deforme olabilmekte, sarkabilmekte ve estetikten uzak bir görünüm kazanabilmektedir. Günümüzde genital estetik yöntemlerinden labioplasti ameliyatı ile söz konusu problemler tedavi edilebilmektedir.

Genital bölgenin kapalı olması estetikten uzak bir görünümde olabileceği anlamına gelmiyor. Aksine iç dudakların büyük olması, yaşam içerisinde psikolojik olumsuzluklara, mayo bikini seçiminde zorluklara ve tahrişe neden olabiliyor.

Labioplasti Ameliyatı Sonrası

Labioplasti ameliyatı sonrası süreç adım adım aşağıdaki şekilde takip edilmektedir;

  • Ameliyat sonrasında kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonlar; alanında uzman bir hekime başvurulduğunda genellikle yaşanmamaktadır.
  • Dikişlerde sızıntı yaşanabilmektedir, bu durum genellikle lekelenme olarak görülmektedir.
  • İlk birkaç gün vulva ve çevresi şiş, kızarık ve hassas olabilmektedir. Bu bölgede soğuk kompres yapılması önerilmektedir.
  • Bölgedeki ameliyat yarası hızlı iyileşmektedir.
  • 10 ila 15 gün içerisinde dikişler atılmakta ya da erimektedir.
  • Ağrı yaşanabilmekte ve doktorun önerdiği yöntemler ile ağrı kontrolü sağlanabilmektedir.
  • İşlemden sonra birkaç gün içerisinde işe geri dönülebilmektedir.
  • Bu süreçte hijyene maksimum derecede özen gösterilmektedir. Pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı, havuz ve hamama girilmemeli, ayakta duş alınmalıdır. Bölgenin kuru tutulması önemlidir.

labioplasti

Labioplasti Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Labioplasti ameliyatının riskleri; her cerrahi uygulamada olduğu gibi kanama ve enfeksiyondur. Aynı zamanda ameliyatın istenildiği gibi sonuçlanmaması ve beklentiyi karşılayamaması da risk olarak kabul edilmektedir.

Labioplasti ameliyatının başarılı bir şekilde tamamlanması için; doktor seçimine özen gösterilmeli, ameliyat alanının hijyen koşullarının sağlanmış olmalı ve ameliyat sonrası bakım sürecinde doktor önerileri dışına çıkılmamalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları

Labioplasti ameliyatı fiyatları; anestezi türü, cerrahın tecrübesi, uygulanacak dikiş yöntemi gibi birimler ile değerlendirilmektedir. Ayrıca muayene olmadan kesin bir fiyat belirlenmesi mümkün olmamaktadır. Labioplasti ile ilgili detaylı bilgiler için; 0 212 230 22 22 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

İstanbul Labioplasti Ameliyatı Merkezi

İstanbul labioplasti ameliyatı merkezi seçimi ameliyatın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi amacı ile oldukça önemlidir. Labioplasti ameliyatı kadın hastalıkları uzmanları ve estetik plastik cerrahları tarafından uygulanabilmektedir. Kadın genital sistem organlarının fonksiyonlarına hakim alanında tecrübeli doktorlar ve merkezler tercih edilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir