tr en
Genital-Estetik-Kadınlara-Özgüven-Sağlıyor

Kadınlar sadece dış görünüşlerine değil, genital bölgenin estetik görünümüne de önem verir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, genital estetikle vulva/vajina güzelleştirme ve gençleştirme ile kadınların özgüven kazandığını belirtti.

Kadın genital bölgesine yönelik işlemler son yıllarda hızla arttı. Pek çok kadın artık genital bölgesinin de güzel olmasını istiyor. Toplumumuzda hala tabu olarak görülen kadın cinselliği ve kadın genital bölgesine ilişkin sorunların çözümü için pek çok kişi estetik cerrahlara başvuruyor.

Genital bölgeyle ilgili çok sayıda yapısal, işlevsel ve estetik sorun yaşanabiliyor. Bunların arasında vajina genişliği, vajina yaşlanması, dudaklardaki şekil bozuklukları, renk değişimleri, siğil, orgazm güçlüğü, kızlık zarı yırtılması gibi sorunlar yer almaktadır. Genital estetik prosedürleri ile birçok sorunun tedavisi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. İşte genital bölgeye yapılan estetik çeşitleri.

Vajina Daraltma

Vajina; normal doğum, aşırı cinsel ilişki, obezite, sigara, ileri yaş, menopoz, genetik ve hormonal nedenlerden genişleyebilir. Vajinal genişleme kadınlarda cinsel isteksizlik ve özgüven kaybına neden olmaktadır. Günümüzde lazerli tekniklerle ameliyata gerek kalmaksızın kısa sürede vajinanın daraltması mümkün. Lazerle ameliyatsız tedavi teknikleri son derece güvenlidir ve yan etki oluşma riski diğer teknolojilere göre oldukça düşüktür.

İç ve Dış Dudak Estetiği

İstanbul Genital estetik sorunlarından biriside iç ve dış dudak asimetrisidir. İç dudaklar olması gerekenden büyük, sarkık ve şekilsiz olabilmektedir. Normalde, küçük dudaklar yaklaşık olarak büyük dudakların hizasında olmalıdır. Bazen de büyük dudaklar olması gerekenden daha küçük yani basık bir görüntüye sahip olabilirler. Bu sorunlar başta labioplasti olmak üzere genital bölge düzeltme operasyonları ile düzeltilebilmektedir. Operasyonlar lokal veya genel anestezi altında cerrahi olarak yapılabildiği gibi özel lazer teknikleri kullanılarak yapılabilmektedir.

Lazerle Vajinal Gençleştirme

Vajen dokusu zamanla özellikle menopoza yakın dönemde ve sonrasında gerileme ve incelme dönemine girer. Bu durumla birlikte vajinal kuruluk, geçmeyen kronik akıntı ve cinsel ilişkide ağrı olmaya başlar. Burada problem vajen mukaza ve mukoza altı dokunun özelliğini yitirmesidir. Lazer tedavisi ile birlikte bu katmanlarda hipertrofi ve hiperplazi yani yenilenme oluşturulur. Bu şekilde hastanın şikayetleri ortadan kalkar. Etkili, güvenli ve konforlu bir tedavi şeklidir.

Lazerle Genital Beyazlatma

Bikini bölgesi dediğimiz genital bölge birçok sebep nedeniyle renk değişikliğine uğrar. Koyu kahverengi tonlardan siyaha varan renk değişiklikleri görülebilir. Benzer şekilde koltuk altı bölgesinde de aynı renk değişiklikleri görülebilmektedir. Bu bölgelerdeki istenmeyen renk değişikliklerinin nedenleri arasında ağda, gebelik, doğum kontrol hapları, hormonal düzensizlikler, ileri yaş ve bir takım cilt hastalıkları sayılabilir. Estetik olarak istenmeyen bu renk değişikliğinin giderilmesi ve eski cilt renginin yeniden oluşturulması için artık pigment açıcı lazer tedavileri mevcuttur. Cildin üst katmanına yerleşen pigmente lezyona neden olan melaninin lazer ile parçalanması esasına dayanan tedavi şekli son derece pratik, ağrısız, konforlu ve yüz güldürücüdür. Ortalama 2 seans ile bu problemden kurtulmak mümkündür.

Klitoris Estetiği

İstanbul Klitoris kadınlarda cinsel ilişki sırasında erektil (şişme, büyüme ve gerilme) olan, küçük dudakların üst birleşim yerinde bulunan cinsel bir organdır. Klitorisin fonksiyonu cinsel ilişki sırasında kadının orgazm olmasını sağlamaktır. Klitoris genetik, gebelik, yaş, dış etkenler vs. nedeniyle zaman içinde büyümekte, sarkmakta ve estetik olmayan bir görüntü oluşturmaktadır. Klitoris onarımı cinsel ilişki sırasında orgazmı kolaylaştırmakta, genital bölgede düzgün bir görüntü oluşturmaktadır. Böylece kadınların kendine olan özgüveni artmaktadır. Operasyon kısa süreli olup sarkan ve büyümüş olan klitoris üzerindeki fazla deri cerrahi prosedürlerle çıkarılmaktadır.

G Noktası Büyütme Operasyonu

G noktası vajina girişinden yaklaşık 4 cm içeride, ön duvarda yerleşmiş olan ve klitoristen sonra kadınların orgazm olmasını sağlayan bir dokudur. G noktasının yapısının belirginleştirilmesi cinsel yaşamda kadının ve partnerinin orgazm olmasını kolaylaştırmaktadır.

Kızlık Zarı Onarımı

Kızlık zarı (hymen) vajina girişinden yaklaşık olarak 1-1,5 cm içeride yer almaktadır. Kızlık zarı; iç genital organlar ile dış genital organlar arasında sınır oluşturmaktadır. Düşme, travmatik sporlar, mastürbasyon ve cinsel ilişki sırasında hymen ile temas gelişirse hasarlanma olabilmektedir. Kızlık zarı onarımı hastanın durumuna, koşullarına ve isteklerine göre değişim göstermektedir. Hymenoplasti teknikleri çok çeşitli olup yapılma şekli ve etkinliği yönünden farklılıklar içermektedir.

Labioplasti (Genital Estetik) Ameliyatı Nasıl Yapılır? hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir