tr en
Genital-Bölge-Dudak-Estetiği

Kadın genital bölgesinde labia adı verilen ve vajen girişini her iki taraftan kapatan anatomik yapılar mevcuttur. Dudak olarak da adlandırılan bu yapılar küçük ve büyük olmak üzere ikişer adettir. İç kısımda yer alan dudaklar, küçük, kıl içermeyen, yumuşak ve dışarıdan belli olmayan büyüklüktedir. Dış dudaklar ise büyük, kıl içeren ve iç dudakları kapatacak şekilde yerleşimli yapılardır.

Nasıl Uygulanır?

Labioplasti, iç ve dış dudakların şekil bozuklukları, asimetrileri, sarkmaları, hacim kayıpları ve aşırı büyük olmaları gibi estetik sorunların operasyonla düzeltilmesi işlemidir.

Küçük dudaklarla ilgili sorunlar genelde aşırı büyük olmalarıdır. Bu durum estetik bir kaygı oluşturduğu gibi, cinsel ilişki sırasında fonksiyonel bir problemede neden olabilmektedir. Mayo, bikini veya tayt gibi dar ve sıkı giysilerde o bölgede rahatsız edici kabarık bir görüntü oluşabilmektedir. Küçük dudaklar doğuştan büyük ve sarkık olabilir ve bu durum yaşla birlikte bir miktar daha artabilir.

Büyük dudaklardaki sorunlar genelde hacim kaybı, sarkma ve gevşemedir. Hacimsiz ve sarkık büyük dudaklar, küçük dudakları yeteri kadar kapatamaz ve küçük dudaklar travmaya açık hale gelir.

İstanbul Labioplasti operasyonları ile yukarıda bahsedilen sorunlar çözülebilmektedir. Cerrahi olarak yapılabildiği gibi lazer kullanılarak da labioplasti yapılabilmektedir. Büyük dudaklardaki hacim kayıplarını gidermek için dolgu işlemi yapılabilir. İşlemler genellikle lokal anestezi altında kısa sürede yapılır ve hastanede yatış gerektirmez.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. Tamer Gültekin

Genital Estetik Kadınlara Özgüven Sağlıyor hakkında bilgi almak isterseniz eğer ki tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir